phone
شماره تماس :

03154759316

mail
پست الکترونیک :

shadlincarpetco@gmail.com

فرش مورد نظر خود را در دکوراسیون های مختلف امتحان کنید.

جدید ترین اخبار

جدید ترین مقالات

 • مقاله
  چگونه فرش را در خانه پهن کنیم ؟

  برای اینکه فرش در دکوراسیون ما جلوه بهتری داشته باشد باید چند دستورالعمل ساده را رعایت کنیم

  پایه های عقب مبل بر روی فرش نباشد

  هنگام خریدن فرش دقت کنید تا فرش شما اندازهاش متناسب با فضای شما باشد فرقی نمیکند اتاقتان کوچک است یا بزرگ و یا چه میزان فضا برای پذیرایی دارید مهم این است که هنگام انداختن فرش پایه های عقب مبل روی زمین باشد به این صورت مبلها با حداقل فاصله از هم دور تا دور سطح فرش قرار میگیرند.

  پایه های جلویی مبل را بر روی فرش قرار دهیم

  اگر مبل های شما در داخل منزل یکدست نیستند و یک یا دو صندلی با طرح متفاوت از بقیه دارید بهتر است هر چهار پایه صندلیها را روی فرش قرار دهید و گاهی باید پایههای جلویی کاناپه بر روی فرش باشد و پایههای عقبی آن بر روی زمین این گونه میتوانید فضای اتاق را به دلخواه بزرگ و کوچک کنید.

  همه پایه های مبل را بر روی فرش بگذارید

  اگر خانه شما بزرگ است و فرشی بزرگ را خریداری کردهاید لازم نیست دوپایه روی زمین قرار گیرد و دو پایه دیگر بر روی فرش باشد اجازه دهید همه پایههای مبل بر روی فرش قرار گیرد البته این روش به درد خانههای کوچک نمیخورد زیرا خانه را شلوغ نشان میدهد همچنین موجب کوچک تر شدن فضای خانه میشود.

  قرار ندادن پایه های مبل بر روی فرش

  اگر از قالیهای کوچک با طرحهای خاص امروزی استفاده میکنید و اگر قصد آن را دارید تا قالی شما زیبا جلوه کند لازم نیست از قانون قبلی پیروی کنید بلکه هیچ مبلی را بر روی قالی خود قرار ندهید. اگر فقط پایههای جلویی مبل را بر روی فرش بگذارید طرحی از قالی شما دیده نمیشود پس مبلها را دورتادور قالی چیده به طوری که پایه بر روی قالی قرار نگیرد.

  فاصله فرش از دیوار چقدر باید باشد

  یکی از قوانینی که از گذشته برای پهن کردن فرش در فضای خانه وجود داشته و دارد فاصله فرش از لبه دیوار است که بهتر است فرش از دیوار به اندازه 45 سانتی متر فاصله داشته باشد این قانون در خانههای سنتی و خانههایی که فقط یک فرش 9 یا 12 متری دارند صدق میکند اگر خانه شما کوچک است به جای فاصله 45 سانتی متری فاصله 20 سانتیمتری با دیوار را رعایت کنید.

  کفپوشها را فرش نکنید

  برای زیباتر کردن فضای خانه از کفپوش با انواع شکل و طرح ها استفاده کنید و لازم نیست تمام اتاق خود را با فرش بپوشانید. بهتر است فضای اتاق ها را با پارکت بپوشانید اینگونه فضای خانه مدرن و امروزی میشود ولی پیشنهاد میکنیم برای بهتر دیده شدن دکوراسیون خانه از فرشهای کوچکتر از متراژ اتاق استفاده کنید تا کمی از زمین و کفپوشهای شما دیده شود. اینگونه فضای اتاق بزرگتر نشان داده میشود.

  فرش اتاق خواب

  برای انتخاب فرش اتاق خواب باید دقت کنید فرش را به هیچ وجه زیر تختخواب نیندازید و طوری قرار دهید که از هر طرف حدود 30 الی 45 سانتی متر بزرگتر از تخت شما باشد. به عبارتی فرش 30 تا 45 سانتی متر از تختخواب بزرگتر باشد.
  فرش در اتاق هایی که تختهای کویینگ یا کینگ وجود دارد 45 سانتیمتر معلوم باشد و در اتاقهایی که تخت توین یا یک نفره می باشد 30 سانتیمتر معلوم شود، البته این اندازهها به اتاق خواب شما بستگی دارد بهتر است عرض قالیچه از عرض تخت بیشتر باشد تا با فضا هماهنگ شود .

  فرش زیر میز نهار خوری

  اگر فضای آشپزخانه شما بزرگ است و میتوانید یک میز ناهار خوری بزرگ را در آنجا قرار دهید میتوانید یک فرش را در زیر آن پهن کنید اما این فرش باید از هر طرف 60 سانتیمتر در بیرون میز نهارخوری شما قرار گیرد اینگونه تمام پایه های صندلی بر روی فرش است و از کج شدن و قرار گرفتن پا بر روی زمین جلوگیری میشود.

  در راهروها فرش پهن کنید

  در راهرو های خانه از فرش های کناره استفاده کنید این گونه موجب زیباتر شدن خانه و امنیت راه رفتن راحت افراد میشود.

  ترکیب فرشها در فضای منزل

  اگر فضای بزرگی در منزل خود دارید لازم نیست که با یک فرش بزرگ همه جا را بپوشانید بلکه می توانید قالیچه های کوچک ترکیبی را با چند دست مبل در آنجا بگذارید.

 • مقاله
  چگونه منزل را با رنگ طوسی ست کنیم؟

  شاید جمله ی طوسی؛ پادشاه رنگها در دکوراسیون مدرن! کمی اغراق آمیز به نظر برسد اما باید بگوییم که در شاخه ی ترکیب رنگها این جمله حقیقت محض محسوب می شود. رنگ طوسی در واقع رنگی خنثی از ترکیب دو رنگ سیاه و سفید است که به خوبی میتواند با بیشتر رنگها ترکیب شود

  ترکیب رنگ پرطرفدار طوسی با زرد در دکوراسیون

  یکی از پرطرفدارترین ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل ترکیب رنگ دکوراسیون طوسی با زرد است. در چنین حالتی بهتر است رنگ طوسی رنگ زمینه باشد و زرد رنگ مکمل و جزئی برای روح بخشیدن و دلنشین کردن بیشتر فضا..

  ترکیب رنگ طوسی با سفید شیری در خانه

  اگر شما به دنبال یک دکوراسیون با تم رنگی لطیف و درعین حال خاص و قوی هستید، پیشنهاد من به شما انتخاب رنگ پرطرفدار طوسی در دکوراسیون با سفید شیری است. توجه داشته باشید که در تمام ترکیب رنگهای ذکر شده، رنگ طوسی بهعنوان رنگ زمینه و غالب و سایر رنگها به عنوان رنگ مکمل و ثانویه مطرح شده است.

  ترکیب رنگ پرطرفدار طوسی با صورتی

  دکوراسیون طوسی صورتی کمرنگ یکی از پرطرفدارترین ترکیب رنگ طوسی بهخصوص در اتاق دختران نوجوان و تازه عروسها است به طور مثال در نمونه بالا مبلمان طوسی و فقط کوسن ها به رنگ مکمل در آمده اند

 • مقاله
  پلی پروپیلن چیست؟ نخ پلی پروپیلن نخی که این روز ها خیلی مورد توجه قرار گرفته است به علت قیمت مقرون به صرفه و زیبایی چشم نوازش. این نخ برای اولین بار در ایتالیا در سال 1960 اختراع و تولید شد و به علت قیمت مناسبش که ناشی از تولید ساده آن بود، رنگ پذیری بالا و سازگاری بیشتر با پوست انسان داشت بسیار محبوب گشت. ▪️معنی پلی پروپیلن چیست؟ یعنی پلیمرزاسیون پروپیلن پلیمرزاسیون هم یعنی ترکیب چند پلیمر ساده که یک پلیمر پیچیده و بزرگ تر را به وجود می آورد. پروپیلن هم یک ماده است که از گرانول که یک محصول پتروشیمی است به دست می آید.
 • مقاله
  فرش ایران در اروپا هنگامی که در سال 1878 فرشی مشابه این فرش ها در پاریس به نمایش گذاشته شد، فرض بر این بود که نقش هایبافته شده در قالی لهستانی بوده و این فرش در لهستان ساخته شده است. بعداً مشخص شد که این فرش ها با نخ ابریشمی، ایرانی بوده اند که در زمان شاه عباس اول و پس از آن در اواخر قرن شانزدهم یا اوایل قرن هفدهم آغاز شدهاند. نوع طرح این فرش ریشه در فرشهای پیشین ایرانی دارد، اما پرزهای ابریشمی غنی که با رنگهای طلایی و نقره ای برجسته شده و رنگهای خاموش اما چشم نواز، نشان از تغییری نسبت به گذشته دارد. الگوی کلی کاملاً ثابت است که با روی هم پوشاندن الگو هایی به رنگهای نارنجی، زرد، قرمز، سبز، قهوهای، نقره ای طلایی شکل گرفتهاند، با سیستمهای گل و تاک با نقوش نخل آراسته شده است. در گزارش های مسافران اروپایی از شهر اصفهان به عنوان مرکز تولیدات دربار صفویان یاد شده است. احتمالاً بسیاری از بهترین نمونه های (فرش پولونیز) برای مشتریان محلی یا به دستور شاه به عنوان هدایای ویژه یا به عنوان کمیسیون صادرات در آنجا تولید می شد. غنا و ظرافت فرش های پولونیز منعکس کننده ذائقه کنونی دربار ثروتمند ایرانی و همچنین اروپایی است که مورد تحسین خاصی قرار گرفته است.
 • مقاله
  فرش چند شانه انتخاب کنم؟ همه شون خوبن! بله درست شنیدید زیرا تفاوت ها در شانه و تراکم تاثیر بر دوام فرش ندارد بلکه جنس نخ تعیین کننده دوام است. به بیان دیگر تفاوت در شانه و تراکم معیّن کننده ظرافت فرش است. و شما باید بر اساس نیاز خود نوع نخ فرش را انتخاب کنید. مثلا اگر فرشی میخواهید که قیمت مناسبی داشته باشد و همچنین زیبا میتوانید از فرش های پلیپروپیلن استفاده کنید. اگر میخواهید که فرشتان از دوام بالایی برخوردار باشد و همچنین زیبا میتوانید از فرش های اکریلیک استفاده کنید. *اکرلیک و پلیپروپیلن نوع نخ اند.

درباره فرش شادلین کاشان

شرکت فرش شادلین کاشان با کادری مجرب و متخصص در زمینه نساجی و فرش ماشینی و بهره گیری از تکنولوژی برتر و ماشین آلات بافندگی روز دنیا با تولید سالیانه 500000 متر مربع ، فعالیت خود را در زمینه فرش ماشینی آغاز کرد. این شرکت همگام با پیشگامان صنعت فرش ماشینی در جهان برنامه های خود را در جهت جلب رضایت مشتریان عزیز استوار کرده است تا بتواند همواره محصول با کیفیت با استفاده از مرغوب ترین الیاف پلی استر ، پلی پروپلین، اکریلیک مطابق با استاندارد های بین المللی و جدیدترین تکنولوژی بافت تولید و عرضه نماید. از این رو کلیه محصولات شادلین دارای نشان استاندارد ملی ایران می باشد که نتیجه تلاش و زحمات بی دریغ مدیران و پرسنل با تجربه آن است .این شرکت به عنوان صادرکنده به 3 قاره جهان و با حضور فعال در نمایشگاه های بین المللی داخلی و خارجی توانسته توجه بازار جهانی را به خود جلب نماید وهمواره با تولید محصولات برتر و با کیفیت ،‌گام بلندی در راستای تحقق اهداف صنعت نساجی و فرش ماشینی کشور در بر دارد. ادامه ..